Najnowszy

Darmowe szkolenia dla instytucji non profit

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Teraz masz szansę otrzymać treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za uczestnictwo w zajęciach ni

Czytaj więcej...

Darmowe szkolenia dla instytucji non profit

Autor: admin
Data publikacji: 05.06.2018

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Teraz masz szansę otrzymać treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Choć instytucje społeczne i charytatywne realizują nader sensowne projekty i zatrudniają do nich zmotywowanych wolontariuszy, to doskwiera im brak eksperckiego przygotowania dotyczącego kierowania organizacją i zadaniami. A na kursy czy studia podyplomowe raczej nie mają środków.

Coachowie z Fundacji Training Projects postanowili wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Przedstawicieli działających w tzw. sektorze społecznym zapraszają na całkowicie darmowe szkolenia z wybranych dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą zgłosić swój udział pisząc na adres wolontariusz@wp.pl. 

Przesyłać wnioski mogą formalnie zarejestrowane jednostki, jak i pojedynczy działacze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Szkolenia są w 100% darmowe, jednakże beneficjenci powinni zorganizować miejsce w którym odbędą się zajęcia – np. lokalna szkoła czy okoliczny dom kultury. 

Z jakich dziedzin można się szkolić?

zarządzanie projektem w stowarzyszeniach i fundacjach

przywództwo w zespole wolontariuszy – rola i zadania lidera

współpraca i efektywność grupy

kreatywność w trzecim sektorze

negocjacje ze sponsorami

jak uzyskać rozgłos dla idei lub zmian społecznych

rozwiązywanie konfliktów w grupie wolontariuszy

zarządzanie czasem w organizacji niedochodowej

zarządzanie przez cele 

warsztaty rozwojowe dla coachów

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski składac można bezterminowo. Jednak trenerzy nie gwarantują ufundowania kursu każdej zainteresowanej organizacji. Ograniczenie stanowi ilość dostępnych w danym kwartale miejsc a także uzasadnienie potrzeby szkoleniowej opisane w aplikacji. 

- Zależy nam by wolontariusze byli równie profesjonalni jak menedżerowie w biznesie – mówi Dorota Owczarska, trener w Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam organizowane przez wolontariuszy akcje staną się coraz bardziej profesjonalne, nawet w małych i amatorskich organizacjach. W takich miejscach szkolenia i podpowiadanie dobrych praktyk są zwykle potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. Niejednokrotnie widzimy spore niewykorzystane finansowanie unijne, bo organizacje nie wiedzą jak przygotować profesjonalnych projekt. Próbujemy trochę to zmienić.  Tagi: